Повідомлення

16:00 / 27.04.2015

23 квітня, тимчасово виконуюча обов'язки міністра освіти і науки України пані Совсун Інна Романівна зробила публічну заяву, в якій звинуватила демо-проект «Е-Вибори ректора ХНУРЕ» (веб-сайт https://nure.ed.org.ua/) в тому, що “сайт не справжній і його ключове завдання - відтягнути частину виборців, щоб вони "проголосувавши" в електронному форматі, не прийшли на вибори” — кінець цитати.

Совсун Інна Романівна зробила публічну заяву

Громадська організація «Електронна демократія» є ініціатором і головним розробником демо-проекту використання сучасних технологій у виборах, про що було зазначено як на на веб-сайті «Е-Вибори ректора ХНУРЕ» (https://nure.ed.org.ua/) так і на офіційному веб-сайті громадської організації (http://ed.org.ua/) та офіційній сторінці громадської організації в мережі Facebook (https://fb.com/ed.org.ua)

Звинувачуючи цей демо-проект, а відтак і громадську організацію, що його розробила, офіційні особи Міністерства освіти і науки України навіть не намагались зв’язатися з нами для отримання коментарів по проекту, або внесення зауважень щодо його роботи. Більше того, після публічної заяви пані Совсун І. Р., ми зробили зустрічну заяву з поясненнями, в якій ще раз запропонували зв’язатися з нами, щоб зняти всі можливі питання та звинувачення. Минуло п’ять днів, станом на 15:00, 27 квітня, офіційні особи МОН України ніяким чином не відповіли нам, а ні через мережу Facebook, а ні шляхом відповіді на офіційні запити, що ми їм надіслали ще 23 квітня.

Ми досі сподіваємось, що це лише прикре непорозуміння, яке склалось в наслідок не достатньої перевірки інформації посадовими особами МОН України або працівників оргкомітету ХНУРЕ. Тому ми продовжуємо розвивати цей демо-проект та покажемо його можливості вже на прикладі другого туру виборів ректора ХНУРЕ, що відбудеться 30 квітня. Наголошуємо, що голосування на будь-якому веб-сайті ніяк не звільняє виборців від голосування на справжніх виборах, що проводить оргкомітет ХНУРЕ.

В той же час, оскільки посадові особи МОН України не надали жодних пояснень, що до свого звинувачення і справа фактично замовчується, ми самі виступаємо з пропозицією до МОН України провести відкрите, прозоре розслідування спроби зірвати вибори ректора ХНУРЕ. Неможливо зробити вигляд ніби нічого не трапилось, якщо у МОН України є докази, щоб стверджувати що “ключове завдання (сайту) - відтягнути частину виборців”, нехай надасть їх для розслідування. В свою чергу громадська організація підтримає таке розслідування і надасть всю необхідну інформацію.

На завершення дякуємо всім друзям, що підтримали нас і так само вважають неприпустимими публічні звинувачення волонтерів, якщо вони не мають під собою жодного підґрунтя. Допоможіть нам донести цю позицію до МОН України.

Контакти

Громадська організація «Електронна демократія» заснована програмістами, юристами та громадськими активістами, ставить на меті практичний розвиток в Україні засобів електронної демократії та е-урядування.

Наші проекти

Ми власноруч створюємо, розвиваємо та підтримуємо проекти пов'язані з е-демократією:
Громадська ініціатива «Електронні вибори» — публікація протоколів одразу з виборчих дільниць;
Веб платформа «Ми є закон» — публічне обговорення законопроектів;
Освітній проект «як подавати юридично значимі електронні заяви» (готується)

Зв'яжіться з нами